VorosmartyLogo

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

  • Üdvözöljük megújult honlapunkon!
    Üdvözöljük megújult honlapunkon!
  • Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
    Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
  • ...ügyelünk testi egészségükre,...
    ...ügyelünk testi egészségükre,...
  • gondot viselünk szellemi épségükre...
    gondot viselünk szellemi épségükre...
  • lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
    lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
  • ...hogy emberként léphessenek az életbe.
    ...hogy emberként léphessenek az életbe.
  • Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
    Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
FŐOLDAL
kedd, 19 február 2019 15:57

A hétfői iskolagyűlésünk hírei.

A Budapesten 2019. február 1-3 között megrendezett Országos Szinkronkorcsolya Bajnokságon a Miskolci Jégvirág SE tagjaiként iskolánk diákjai  is résztvettek, és Juvenile korosztályban

a II. helyezést érték el.

Akik tagjai a csapatnak:

  • Vass Jázmin Zara
  • Porcs Anna Zóra
  • Csilek Adél
  • Tarján Abigél
  • Espán Léna
  • Horváth Lili Flóra
  • Kiss Émma Róza
  • Pecze Gréta
  • Besenyei Noémi
  • Jurkó Csenge
  • Briczky Zoé
  • Mátyus Krisztina.

Ugyanezen a versenyen, a Basic Novice korosztályban induló csapat

a IV. helyezést érte el.

Tanulóink, akik tagjai a csapatnak:

  • Bolobás Boglárka
  • Briczky Maja
  • Kiss Emma Róza
  • Szőlősi Laura

A sikeres szerepléshez gratulálunk a lányoknak!

szerda, 13 február 2019 13:34

A heti iskolagyűlésünk alkalmával az elmúlt időszak versenyeinek eredményes résztvevőit tapsolhattuk meg.

A Regionális Judo Diákolimpián

I. helyezést ért el Csorba János 7.a osztályos és

III. helyezést ért el Kovács Máté 3.a osztályos tanulónk.


 A Pro Paedagogia Christiana Alapítvány jóvoltából ismét részesülhet egy tanulónk a Szent Gellért Ösztöndíjban.

Ebben az évben

Tomor Nikoletta 5.b osztályos tanulónk

érdemelte ki ezt a támogatást.


 

Az idei népdaléneklési versenyen minden résztvevő - szóló és csoportos kategóriában - oklevélben részesült.

Szólóének                                                                               Csoportos ének

5./a. : Juhos Zsolt                                                                   a szólisták és

          Kovács Levente                                                            Erdős Ákos

          Kovács Múzsa

          Tóth Zsombor

          Vas Vencel

5./b. :Deák Gréta                                                                   a szólisták cs.

          Dsupin Lara

          Juhász Júlia

          Schneider Lili

          Stutz Balázs

6./a. : Gyenes Máté

            Simon Mihály

Lányok csoportja: Berkes Hanna                  Fiúk csoportja: Czipelle Máté

                               Buda Virág                                              Gawlovics Ákos

                               Horosz Lili                                               Mágocs Bahur Szente

                               Kohári Kiara                                            Petre Botond

                               Kurucz Kata

                               Orosz Gréta

                               Pintér Lili

                               Simkó Laura

Szólóének                                                                               Csoportos ének

6./b. :Besenyei Áron                                                              a szólisták cs.

          Krausz Márton

          Nagy Dávid

          Szabó Levente

6./c. : Gerencsér Sára                                                           a szólisták és:

          Varga Csaba                                                                 Bordás Anna

                                                                                               Lengyel Enikő

                                                                                               Szesztai Anna

7./a. : Benczkó Ádám                                                            a szólisták és:

          Ernes Csaba                                                                 Fürjes Péter

          Török Gergő

8./a. :Farkas Géza                                                                  a szólisták és:

          Tirpák Patrik                                                                Bukszár Ádám

                                                                                               Szegedi Levente

 

Minden veresenyzőnek, díjazottnak gratulálunk, további szép eredményeket kívánunk!

csütörtök, 07 február 2019 15:33

A diákönkormányzat február 1-én idén is megrendezte a felsős farsangot. Tanulóink jó hangulatú produkcióikkal szórakoztatták a közönséget. A nyolcadik évfolyamosok színvonalas keringőjükkel nyitották meg a táncmulatságot.

Kapcsolódó videók

{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=gxQJksTZ59I&{/YouTube}
kedd, 29 január 2019 07:51

Iskolagyűlésünk részeként szinte minden hétre jut valamilyen versenyen elért eredmény. Íme az előző hét megmérettetéseinek sikerei.

A Salzburgban megrendezett Nemzetközi Szinronkorcsolya Bajnokságon iskolánk korcsolyás lányai I. helyezést értek el.

A győztes csapat:

  • Vass Jázmin Zara 3.b
  • Porcs Anna Zóra 4.b
  • Csilek Adél 3.b
  • Tarján Abigél 4.b
  • Espán Léna 3.b
  • Horváth Lili Flóra 4.b
  • Kiss Emma Róza 4.b
  • Pecze Gréta 4.b
  • Besenyei Noémi 3.b
  • Jurkó Csenge 4.b
  • Briczky Zoé 2.b

A Szent Jeromos Liturgikus Felolvasóversenyen - ami háziversenyünk - kategóriánként a következő helyezések születtek:

3. évfolyamon:

  • I. helyezett: Török Balázs 3.a
  • II. helyezett: Besenyei Noémi 3.b
  • III. helyezett: Boldogh András 3.a

4. évfolyamon:

  • I. helyezett: Lovas Péter 4.a
  • II. helyezett: Maruzs Levente 4.a
  • III. helyezett: Bíró Nándor 4.a

5-6. évfolyamon:

  • I. helyezett: Pitti Péter 6.b
  • II. helyezett: Lalik Petra 6.b
  • III. helyezett: Kovács Levente 5.a

7-8. évfolyamon csak első helyezettünk lett:

  • I. hely: Török Gergő 7.a

A január 26-án iskolánkban megrendezett Városi Sakk Diákolimpián iskolánk tanulói is szerepeltek.

Helyezést értek el korosztályukban:

  • II. helyezett: Török Rita
  • IV. helyezett: Suhajda Levente

Csapatversenyben iskolánk a III. helyezést és a VI. helyezést érte el.

 

Gratulálunk az elért sikerekhez!

kedd, 22 január 2019 10:15

Iskolagyűlésünk alkalmával a következő eredmények kerültek kihirdetésre:

A kazincbarcikán 2019. január 19-20-án megrendezett Diákolimpia Floorball Országos Döntőjén iskolánk csapatai szép eredményeket értek el.

Az I. korcsoport fiú csapatok közül csapatunk az I. helyen végzett.

Tagjai:

  • Fazekas Zsombor 2.b
  • Kőrösi Kende 2.b
  • Kovács Krisztián 2.b
  • Pipoly Csongor 3.b
  • Schneider Máté 2.b
  • Szak Levente Vince 2.b

A II. korcsoport fiú kategóriában indult csapatunk I. helyezett lett.

Csapattagok:

  • Besenyei Botond 4.b
  • Szecskó Gergő 4.b
  • Kojsza Kende 4.b
  • Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.b
  • Zsámbok Zalán 5.b
  • Kovács Benedek 4.b

A III. korcsoportos fiú csapatunk országos V. helyezést ért el.

Név szerint:

  • Dezső Zsolt Zsombor 6.b
  • Kovács bendegúz 6.b
  • Márton Roland 6.b
  • Mura Milán 6.b
  • Pitti Péter 6.b
  • Szatmári Péter 6.b

 

Az elért eredményekhez gratulálunk és további szép eredményeket kívánunk!

 

kedd, 15 január 2019 07:43

A Dürer Matematikaverseny országos döntőjén

iskolánk Ütősök nevű csapata

6. helyezést ért el.

A csapat tagjai:

Bajzát Anna

Pecze Viktor

Pitti Péter. 

Felkészítő tanárok: Takács Margit, Espán Edina

Gratulálunk a kiemelkedő eredményhez!

A  verseny eredményei részletesen  elérhetők a következő linken:

https://durerinfo.hu/wp-content/uploads/2019/01/12kd_A_eredmeny.pdf

hétfő, 21 január 2019 17:27

A 2019. január 18-án megrendezett "házi tehetségkutató" vetélkedőn a következő eredmények születtek: 

Vers és próza kategória

1-2. évfolyam:

1.            Török Rita 2.a

2.            Tóth Zsófia 2.c
2.            Lutherán Márton 1.b

3-4. évfolyam:

1.            Kiss Anna 4.a

Tánc kategória

Különdíj:              Palik Ábris 2.a (Kovaranszki Bianka vendégtáncossal)

Ének kategória

Különdíj:             Szikora-Nagy Hanna és Kovács Barbara 2.c

Különdíj:             Miknyóczki Nándor 1.b

Zongora kategória

1.            Kovács Kristóf 3.a és Kovács Ágnes óvodás (testvérpár)
1.            Dudra Fruzsina 1.a és dr. Czók Tímea (édesanya kislányával)

2.            Pecze Gréta és Tarján Abigél 4.b
2.            Sárközi Erik 4.b

Gitár kategória

1.            Kléri András 2.a

Furulya kategória

Különdíj:             Boldogh András 3.a
Különdíj:             Török Balázs 3.a

 

Minden résztvevőnek köszönjük az előadását, a helyezésekhez pedig gratulálunk!

kedd, 25 december 2018 10:52

Az év utolsó tanítási napján rendeztük meg délelőtt és délután karácsonyi műsorunkat az alsó tagozat oszályainak előadásában.

Ezzel a felvétellel kívánunk áldott, békés, boldog karácsonyt minden kedves látogatónknak!

Kapcsolódó videók

vasárnap, 16 december 2018 20:05

A Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda december 15-én rendezte meg a „Karácsony kupa” labdarúgó mérkőzést, melyen a város egyházi iskolái vettek részt. Intézményünk II. korcsoportos fiúi 3. helyezést értek el! Gratulálunk nekik!

A csapat tagjai:

  1. Bakos Előd
  2. Horváth Zénó
  3. Pipoly Csongor
  4. Besenyi Botond
  5. Puskás Zoltán
  6. Tarcali Bendegúz
kedd, 11 december 2018 10:40

A reggeli iskolagyűlésünk adventi gyertyagyújtással kezdődött, ahol rövid műsorral felkészült tanulók és az iskola énekkara tette meghittebbé karácsonyi várakozásunk második hetének kezdetét. 

2018. november 30-án a Miskolci Egyetem Általános Informatikai Tanszéke által rendezett Vadász Dénes informatikai versenyen iskolánk „Power Pointers” csapata I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Gyenes Máté, Mágocs-Bahur Szente és Koós Andor 6.a osztályos tanulók.
Felkészítő: Koós Gergely


 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület által rendezett pontversenyben - kategóriájában sportversenyeken és szerepléseken szerzett pontok szerint - a harmadik helyezést érte el iskolánk. 20000 Ft eredményességi támogatást is kaptunk a harmadik hely kapcsán, amit sportfelszerelésre fogunk fordítani.


2018. december 07-i házi sakkverseny eredményei

Lányok: ovitól-ötödik osztályig
1.hely Papp Kinga 5.a 
2.hely Török Rita 2.a 
3.hely Kovács Ágnes óvoda 
4.hely Vincze Kinga 1.a 
5.hely Vígh Lotti 1.a 
6.hely Ádám Dorina 2.a 
7.hely Paál Zsófia 1.a 
8.hely Molnár Mária Tünde 1.a 

Fiúk: ovitól-második osztályig
1.hely Bodnár Bence 2.a 
2.hely Török Vilmos óvoda 
3.hely Kiss Ádám 2.a 
4.hely Szakács Áron 2.a 
5.hely Mezey Milán 2.a 
6.hely Gergely Benjámin 1.b 
7.hely Mészáros Patrik 1.a 
8.hely Lászlófalvi Bence 2.a 

Fiúk: harmadik-negyedik osztály
1.hely Kovács Kristóf 3.a 
2.hely Török balázs 3.a 
3.hely Vig András 3.a 
4.hely Kovács Máté 3.a 
5.hely Mezey Bálint 3.a 
6.hely Lovas Péter Milán 4.a 
7.hely Nádas Hunor Péter 4.a 
8.hely Boldogh András 3.a 
9.hely Hancsák Zalán 4.a 
10.hely Vígh Zalán 3.a 

 

Minden résztvevőnek és eredményt elérőnek gratulálunk!

szerda, 21 november 2018 09:18

Az Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnázium és Szakközépiskola szervezésében megrendezett Fizika Kísérlet Versenyen iskolánk tanulói I. helyezést értek el. Iskolánkat képviselte: Antal Koppány, Bukszár Ádám és Fábián Ákos.

Felkészítő: Jakab Sándor 


A Dürer matematikaverseny miskolci fordulóján az Ütősök csapata (Bajzát Anna, Pecze Viktor és Pitti Péter) képviselte iskolánkat. Nagyon szoros verseny után a 34 csapatból a 8. helyezést érték el. Ezzel párhuzamosan további 5 helyszínen rendezték meg a verseny helyi fordulóját. A miskolci csapatok erősségét jelzi, hogy a helyi fordulók összesített eredményei alapján csapatunk továbbjutott az országos döntőbe.

Felkészítő: Takács Margit és Espán Edina


A Kazincbarcikán megrendezett Megyei Floorball Versenyen iskolánkból a következő eredmények születtek:
I. helyezést ért el
I. korcsoportos fiú A csapat
melynek tagjai:
Fazekas Zsombor 2.B
Kőrösi Kende 2.B
Kovács Krisztián 2.B
Pipoly Csongor 3.B
Schneider Máté 2.B
Szak Levente Vince 2.B

II. helyezett lett az
I. korcsoportos fiú B csapat
Tagjai:
Szak Levente Vince
Petrovics Zente
Petrovics Zalán
Iglói Csanád
Lipták Miklós
Csileki János
Zibrinyi Ákos

II. helyezést ért el az
I. korcsoportos lány csapat
név szerint:
Besenyei Noémi
Briczky Zoé
Elek Hanna
Kohári Mira
Nagy Lara
Újhelyi Boglárka
Zabos Panni

I. helyezést hozott el a
II. korcsoportban induló fiú A csapat
akik:
Besenyei Botond 4.B
Szecskó Gergő 4.B
Kojsza Kende 4.B
Zsámbok Zalán 5.B
Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.B
Kovács Benedek 4.B

II. helyezett lett a
II. korcsoportos fiú B csapat
név szerint:
Kolozsvári Milán 4.B
Spisák Nándor 3.B
Kazinczy Bálint 3.B
Sebők Lóránt 3.B
Bakos Előd 3.B
Bernáth Bence 4.B

II. helyezést ért el a
II. korcsoportos lány csapat:
Csermák Zoé Hanna
Kiss Emma Róza
Miskolci Emma Zóra
Papp Fédra
Pecze Gréta
Tarján Abigél

I. helyezett lett a
III. korcsoportos fiú A csapatunk:
Dezső Zsolt Zsombor 6.B
Kovács Bendegúz 6.B
Márton Roland 6.B
Mura Milán 6.B
Pitti Péter 6.B
Szatmári Péter 6.B

III. helyezést ért el a
III. korcsoportos fiú B csapat:
Kiss Patrik Noel 6.B
Krausz Márton 6.B
Mihalkó Sándor 6.B
Nagy Dávid 6.B
Pecze Viktor 6.B
Szabó Levente 6.B

I. helyezett lett a
III. korcsoportos lány csapatunk:
Lalik Petra 6.B
Svéda Lili 6.B
Török Adél 6.B
Batári Cintia 6.B
Berkes Hanna 6.A
Buda Virág 6.A
Kohári Kiara 6.A

III. helyezést ért el a
IV. korcsoportos lány csapat:
Bolobás Boglárka 8.B
Kis-Orosz Viktória 8.B
Nádas Anna Amina 8.B
Szabó Gréta 8.B
Nagy Vanda 8.A
Kótai Korina 7.B

Az I-II. helyezett csapataink továbbjutottak az Országos Floorball Bajnokság Elődöntőjébe.

Az elért helyezésekhez gratulálunk, a felkészítő tanároknak köszönjük és további szép eredményeket kívánunk!

hétfő, 12 november 2018 11:23

Az Angol Nyelvi Városi Szavalóversenyen

iskolánk tanulója 

Török Adél 6.B-s

II. helyezést ért el.

Felkészítője: Pavlyás Anita

 

A Dr. Gárdus János Városi Angol Nyelvi versenyen

Török Gergő 7.A-s tanulónk

X. helyezést,

Benczkó Ádám 7.A-s tanulónk

21. helyezést ért el.

Felkészítőjük: Novák Éva

 

A Budapesten megrendezett Kispályás Műkorcsolya Bajnokságon 

helyezést  elért tanulóink korosztályaik szerint:

I. Porcs Emma Zselyke 1.B

II. Kohári Mira 2.B

II. Mátyus Krisztina 3.B

Az elért eredményekhez gratulálunk!

 

 

 

csütörtök, 18 október 2018 16:16

Tisztelt Szülők!

Az EFOP-1.3.5.-2016-00532 számú, "Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével" pályázat keretein belül az iskola alsós, "kis" udvarát szeretnénk megújítani gyermekeik számára.

A pályázat összege csak anyagszükségletekre számolható el, ezért a kivitelezést csak önkéntes munkák keretében tudjuk megvalósítani. A sikeres és eredményes kivitelezés érdekében ezúton tisztelettel kérjük a kedves Szülők segítségét, hogy gyermekeik biztonságos, szép környezetben tudják szabad idejüket eltölteni.

A megvalósítást 3 ütemben tervezzük:

 

1.ütem: 2018. október 26. (péntek)14:00-18:00

A kis udvar tereprendezése (föld és kavics terítése), a felajánlott gumiabroncsok elhelyezése az udvar területén.

Részvételi szándékukat a kiküldött tájékoztatón jelezzék felénk!

Kérjük megfelelő eszközöket (ásó, talicska, lapát, munkavédelmi kesztyű stb...) aki tud, hozzon magával a munka gyorsítása érdekében! a munkához bármikor lehet csatlakozni.

 

2. ütem: 2018.december 7.(péntek) 16:30-tól

Jótékonysági koncert a Mindszenti templomban

Ennek bevételét az udvari játszótér eszközeinek megvásárlására fogjuk fordítani.

 

3. ütem: 2019. márciusa

Fa- és virágültetés, az udvar végleges kialakítása.

 

Tisztelt Szülők!

Gyermekük második otthonának szép és kulturált kialakításához jelenlétükre, részvételükre és támogatásukra feltétlenül számítunk és szeretettel várjuk Önöket ezeken az alkalmakon.

Tisztelettel: a szervezők.

Keresés

Névadónk


A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

<< Február 2019 >> 
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
      2  3
  6  7  910
1112141617
18192021222324
   

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

HETI MENÜ

Jó étvágyat!

Elérhetőségeink

Címünk:

3530 Miskolc, Mádai Lajos utca 2.
(Google-térképen is megtekinthető)
OM azonosítónk: 201516
E-mail:
info[kukac]vorosmartykatolikus.hu
titkarsag[kukac]vorosmartykatolikus.hu
Telefon/fax:
(46) 506 518
(30) 613 72 17
Gazdaságvezető:
gazdasagi[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(46) 504 881
Óvoda:
ovodavorosmarty[kukac]gmail.com
(30) 613 7219
Ebéd lemondása:
radiszilvia[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 72 05

Feladatunk, hogy a mai világban emberi, keresztény és a magyarságból merítő értékeket közvetítsünk diákjaink és szüleik felé. Nem tudjuk helyettesíteni a családi nevelést, viszont biztos táptalajt akarunk adni az élethez.

NEVELÉS

Nevelésünk alappillére a keresztény lelkiség. Hittanóráink, közös imádságaink, liturgiáink is támogatják az egészséges nevelést, nevelőink hívő emberek, akik példát tudnak mutatni a rájuk bízottaknak.

LELKISÉG

Intézményünket a korábbi években sportiskolának tekintették. Városi, megyei, valamint országos szinten is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak ma is diákjaink. Emellett a sport, mint nevelési- és csapatépítő eszköz van jelen.

SPORT

Számos verseny zajlik iskolánkban, falakon belül és kívül is bizonyítják diákjaink felkészültségüket és rátermettségüket a megmérettetésekben házi-, városi-, megyei sőt országos vesenyeken is.

VERSENYEK