Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Miskolc - Megújultunk   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Miskolc - Megújultunk Powered By GSpeech

VorosmartyLogo

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

  • Üdvözöljük megújult honlapunkon!
    Üdvözöljük megújult honlapunkon!
  • Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
    Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
  • ...ügyelünk testi egészségükre,...
    ...ügyelünk testi egészségükre,...
  • gondot viselünk szellemi épségükre...
    gondot viselünk szellemi épségükre...
  • lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
    lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
  • ...hogy emberként léphessenek az életbe.
    ...hogy emberként léphessenek az életbe.
  • Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
    Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
FŐOLDAL
hétfő, 18 március 2019 07:51

A Tiszáninneni Református egyházkerület által meghirdetett rajzversenyen iskolánk diákja, Jobbágy Zsuzsanna 5.a osztályos tanuló I. helyezést ért el. 

Az eredményhirdetés és díjkiosztó 2019 március 8-án volt.

Készült képeink hamarosan a Galériában.

csütörtök, 14 március 2019 07:25

A Zrínyi Ilona matematikaverseny eredményhirdetése március 12-én volt Sajószentpéteren.

A következő eredmények születtek

Egyéni versenyben:

Török balázs 3.a - 17. helyezés (felkészítője Petőné Gál Erika)

Bodnár bence 2.a - 14. helyezés (felkészítője Busits-Balogh Emese)

Koczka Szilveszter 2.a - 18. helyezés (felkészítője Busits-Balogh Emese)

Pitti Péter 6.b 6.b - 4. helyezés (felkészítője Takács Margit)

Csapatversenyben:

2. helyezést értek el a másodikosok, név szerint:

  • Bodnár Bence 2.a
  • Hegedűs Milán 2.a
  • Koczka Szilveszter 2.a tanulóink

Felkészítőjük: Busits-Balogh Emese

Szintén 2. helyezettek lettek a hatodikosok:

  • Pitti Péter 6.b
  • Koós Andor 6.a
  • Gyenes Máté 6.a tanulók

Eredményeikhez gratulálunk, további sikeres versenyzést kívánunk!

Takács Margit

 

vasárnap, 03 március 2019 08:15

A 2019. március 1-én megtartott farsangi mulatságunk felvétele az alsó tagozat műsorával.

 

A műsoron készült fotóink megtekinthetők a galériában.

Kapcsolódó videók

kedd, 26 február 2019 10:15

A Fazekas Úti Általános Iskolában megrendezett Városi Matematikaversenyen

IV. helyezést ért el Pitti Péter 6.b

VI. helyezést Mágocs Bahur Szente 6.b osztályos tanulónk.

 

A Miskolci Mazsorett Együttes kadett csoportja

országos I. helyezést ért el

a Szolnokon megrendezett Országos Mazsorett Verseny gyerek kategóriájában.

A csapat tagjai iskolánkból:

Bajzát Anna 5.b

Orbán Melissza 5.b osztályos tanulók.

 

A Tiszaújvárosi Terem Tornán

Hegedűs Milán 2.a osztályos tanulónk

a "Legjobb játékos" címet és a vele járó díjat érdemelte ki.

 

Gratulálunk az elért sikerekhez!

kedd, 19 február 2019 15:57

A hétfői iskolagyűlésünk hírei.

A Budapesten 2019. február 1-3 között megrendezett Országos Szinkronkorcsolya Bajnokságon a Miskolci Jégvirág SE tagjaiként iskolánk diákjai  is résztvettek, és Juvenile korosztályban

a II. helyezést érték el.

Akik tagjai a csapatnak:

  • Vass Jázmin Zara
  • Porcs Anna Zóra
  • Csilek Adél
  • Tarján Abigél
  • Espán Léna
  • Horváth Lili Flóra
  • Kiss Émma Róza
  • Pecze Gréta
  • Besenyei Noémi
  • Jurkó Csenge
  • Briczky Zoé
  • Mátyus Krisztina.

Ugyanezen a versenyen, a Basic Novice korosztályban induló csapat

a IV. helyezést érte el.

Tanulóink, akik tagjai a csapatnak:

  • Bolobás Boglárka
  • Briczky Maja
  • Kiss Emma Róza
  • Szőlősi Laura

A sikeres szerepléshez gratulálunk a lányoknak!

Készült képeink a KÉPGALÉRIÁban

hétfő, 11 március 2019 07:47

Hétindító iskolagyűlésünk nagyböjti elmélkedéssel kezdődött, amivel az 5.b osztály készült Verebélyi Erika tanárnő vezetésével. A reggeli áhitatot Bernadett nővér és az énekkar gazdagította.

Az imádságunk után szokásos eredményhirdetések következtek, hiszen az elmúlt időszakban is neves versenyeken vettek részt tanulóink, ahonnan nem tértek vissza üres kézzel, sok díjjazottat tapsolhattunk meg.

A 2019. március 2-3 között megrendezett Budapest Kupa Szinkronkorcsolya-versenyen

V. helyezést ért el Juvenile-mini kategóriában:

Porcs Zselyke 1.b

Briczky Zoé 2.b

Kohári Mira 2.b

Hangácsi Csilla 3.b

Mátyus Krisztina 3.b

Porcs Anna Zóra 4.b

Medve Gabriella 1.b tanulóink csapata.

II. helyezett lett Juvenile kategóriában:

Briczky Zoé 2.b

Besenyei Noémi 3.b

Csilek Adél 3.b

Espán Léna 3.b

Mátyus Krisztina 3.b

Vass Jázmin Zara 3.b

Jurkó Csenge 4.b

Kiss Emma 4.b

Horváth Lili 4.b

Pecze Gréta 4.b

Porcs Anna Zóra 4.b

Tarján Abigél 4.b tanulóink csapata.

VI. helyezést ért el Basic Novice kategóriában:

Kiss Emma 4.b

Tarján Abigél 4.b

Bolobás Boglárka 8.b osztályos tanulóink csapata.

 

A 2019. március 9-én megrendezett Valentin Kupa Műkorcsolya versenyen

9. helyezést ért el Kohári Mira 2.b tanulónk.

A versenyen 17 induló volt, középmezőny elején végezni is szép eredmény!

 

 A Jászberényben megrendezett Országos Gyorskorcsolya Döntőben

Korosztályuk szerint a fiúk a rövidtávon

Szak Levente 2.b II. helyezett,

Spisák Nándor 3.b II. helyezett,

Besenyei Botond 4.b III. helyezett,

Pipoly Csongor 3.b IV. helyezett lett.

Hosszútávon:

Spisák Nándor 3.b I. helyezett, és

Besenyei Botond 4.b II. helyezett lett.

Váltóban az I. helyezést érte el:

Pipoly Csongor 3.b

Spisák Nándor 3.b

Szak Levente 2.b

Besenyei Botond 4.b tanulóink csapata.

Ügyességi versenyben a következő csapat a III. helyezést harcolta ki:

Spisák Nándor 3.b

Pipoly Csongor 3.b

Szak Levente 2.b

Besenyei Botond 4.b

Besenyei Noémi 3.b

Vass Zara 3.b

Kiss Emma 4.b

Csermák Zoé 4.b.

A lányok a váltóban I. helyezettek lettek:

Besenyei Noémi 3.b

Vass Zara 3.b

Kiss Emma 4.b

Csermák Zoé 4.b

Rövidtávon:

Besenyei Noémi 3.b VI. helyezett,

Vass Zara 3.b IV. helyezett lett.

Hosszútávon:

Besenyei Noémi 3.b IV. helyezést,

Vass Zara3.b pedig V. helyezést ért el.

Gratulálunk a sikeres szerepléshez és díjakhoz!

hétfő, 21 január 2019 17:27

A 2019. január 18-án megrendezett "házi tehetségkutató" vetélkedőn a következő eredmények születtek: 

Vers és próza kategória

1-2. évfolyam:

1.            Török Rita 2.a

2.            Tóth Zsófia 2.c
2.            Lutherán Márton 1.b

3-4. évfolyam:

1.            Kiss Anna 4.a

Tánc kategória

Különdíj:              Palik Ábris 2.a (Kovaranszki Bianka vendégtáncossal)

Ének kategória

Különdíj:             Szikora-Nagy Hanna és Kovács Barbara 2.c

Különdíj:             Miknyóczki Nándor 1.b

Zongora kategória

1.            Kovács Kristóf 3.a és Kovács Ágnes óvodás (testvérpár)
1.            Dudra Fruzsina 1.a és dr. Czók Tímea (édesanya kislányával)

2.            Pecze Gréta és Tarján Abigél 4.b
2.            Sárközi Erik 4.b

Gitár kategória

1.            Kléri András 2.a

Furulya kategória

Különdíj:             Boldogh András 3.a
Különdíj:             Török Balázs 3.a

 

Minden résztvevőnek köszönjük az előadását, a helyezésekhez pedig gratulálunk!

kedd, 25 december 2018 10:52

Az év utolsó tanítási napján rendeztük meg délelőtt és délután karácsonyi műsorunkat az alsó tagozat oszályainak előadásában.

Ezzel a felvétellel kívánunk áldott, békés, boldog karácsonyt minden kedves látogatónknak!

Kapcsolódó videók

vasárnap, 16 december 2018 20:05

A Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda december 15-én rendezte meg a „Karácsony kupa” labdarúgó mérkőzést, melyen a város egyházi iskolái vettek részt. Intézményünk II. korcsoportos fiúi 3. helyezést értek el! Gratulálunk nekik!

A csapat tagjai:

  1. Bakos Előd
  2. Horváth Zénó
  3. Pipoly Csongor
  4. Besenyi Botond
  5. Puskás Zoltán
  6. Tarcali Bendegúz
kedd, 11 december 2018 10:40

A reggeli iskolagyűlésünk adventi gyertyagyújtással kezdődött, ahol rövid műsorral felkészült tanulók és az iskola énekkara tette meghittebbé karácsonyi várakozásunk második hetének kezdetét. 

2018. november 30-án a Miskolci Egyetem Általános Informatikai Tanszéke által rendezett Vadász Dénes informatikai versenyen iskolánk „Power Pointers” csapata I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Gyenes Máté, Mágocs-Bahur Szente és Koós Andor 6.a osztályos tanulók.
Felkészítő: Koós Gergely


 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület által rendezett pontversenyben - kategóriájában sportversenyeken és szerepléseken szerzett pontok szerint - a harmadik helyezést érte el iskolánk. 20000 Ft eredményességi támogatást is kaptunk a harmadik hely kapcsán, amit sportfelszerelésre fogunk fordítani.


2018. december 07-i házi sakkverseny eredményei

Lányok: ovitól-ötödik osztályig
1.hely Papp Kinga 5.a 
2.hely Török Rita 2.a 
3.hely Kovács Ágnes óvoda 
4.hely Vincze Kinga 1.a 
5.hely Vígh Lotti 1.a 
6.hely Ádám Dorina 2.a 
7.hely Paál Zsófia 1.a 
8.hely Molnár Mária Tünde 1.a 

Fiúk: ovitól-második osztályig
1.hely Bodnár Bence 2.a 
2.hely Török Vilmos óvoda 
3.hely Kiss Ádám 2.a 
4.hely Szakács Áron 2.a 
5.hely Mezey Milán 2.a 
6.hely Gergely Benjámin 1.b 
7.hely Mészáros Patrik 1.a 
8.hely Lászlófalvi Bence 2.a 

Fiúk: harmadik-negyedik osztály
1.hely Kovács Kristóf 3.a 
2.hely Török balázs 3.a 
3.hely Vig András 3.a 
4.hely Kovács Máté 3.a 
5.hely Mezey Bálint 3.a 
6.hely Lovas Péter Milán 4.a 
7.hely Nádas Hunor Péter 4.a 
8.hely Boldogh András 3.a 
9.hely Hancsák Zalán 4.a 
10.hely Vígh Zalán 3.a 

 

Minden résztvevőnek és eredményt elérőnek gratulálunk!

szerda, 21 november 2018 09:18

Az Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnázium és Szakközépiskola szervezésében megrendezett Fizika Kísérlet Versenyen iskolánk tanulói I. helyezést értek el. Iskolánkat képviselte: Antal Koppány, Bukszár Ádám és Fábián Ákos.

Felkészítő: Jakab Sándor 


A Dürer matematikaverseny miskolci fordulóján az Ütősök csapata (Bajzát Anna, Pecze Viktor és Pitti Péter) képviselte iskolánkat. Nagyon szoros verseny után a 34 csapatból a 8. helyezést érték el. Ezzel párhuzamosan további 5 helyszínen rendezték meg a verseny helyi fordulóját. A miskolci csapatok erősségét jelzi, hogy a helyi fordulók összesített eredményei alapján csapatunk továbbjutott az országos döntőbe.

Felkészítő: Takács Margit és Espán Edina


A Kazincbarcikán megrendezett Megyei Floorball Versenyen iskolánkból a következő eredmények születtek:
I. helyezést ért el
I. korcsoportos fiú A csapat
melynek tagjai:
Fazekas Zsombor 2.B
Kőrösi Kende 2.B
Kovács Krisztián 2.B
Pipoly Csongor 3.B
Schneider Máté 2.B
Szak Levente Vince 2.B

II. helyezett lett az
I. korcsoportos fiú B csapat
Tagjai:
Szak Levente Vince
Petrovics Zente
Petrovics Zalán
Iglói Csanád
Lipták Miklós
Csileki János
Zibrinyi Ákos

II. helyezést ért el az
I. korcsoportos lány csapat
név szerint:
Besenyei Noémi
Briczky Zoé
Elek Hanna
Kohári Mira
Nagy Lara
Újhelyi Boglárka
Zabos Panni

I. helyezést hozott el a
II. korcsoportban induló fiú A csapat
akik:
Besenyei Botond 4.B
Szecskó Gergő 4.B
Kojsza Kende 4.B
Zsámbok Zalán 5.B
Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.B
Kovács Benedek 4.B

II. helyezett lett a
II. korcsoportos fiú B csapat
név szerint:
Kolozsvári Milán 4.B
Spisák Nándor 3.B
Kazinczy Bálint 3.B
Sebők Lóránt 3.B
Bakos Előd 3.B
Bernáth Bence 4.B

II. helyezést ért el a
II. korcsoportos lány csapat:
Csermák Zoé Hanna
Kiss Emma Róza
Miskolci Emma Zóra
Papp Fédra
Pecze Gréta
Tarján Abigél

I. helyezett lett a
III. korcsoportos fiú A csapatunk:
Dezső Zsolt Zsombor 6.B
Kovács Bendegúz 6.B
Márton Roland 6.B
Mura Milán 6.B
Pitti Péter 6.B
Szatmári Péter 6.B

III. helyezést ért el a
III. korcsoportos fiú B csapat:
Kiss Patrik Noel 6.B
Krausz Márton 6.B
Mihalkó Sándor 6.B
Nagy Dávid 6.B
Pecze Viktor 6.B
Szabó Levente 6.B

I. helyezett lett a
III. korcsoportos lány csapatunk:
Lalik Petra 6.B
Svéda Lili 6.B
Török Adél 6.B
Batári Cintia 6.B
Berkes Hanna 6.A
Buda Virág 6.A
Kohári Kiara 6.A

III. helyezést ért el a
IV. korcsoportos lány csapat:
Bolobás Boglárka 8.B
Kis-Orosz Viktória 8.B
Nádas Anna Amina 8.B
Szabó Gréta 8.B
Nagy Vanda 8.A
Kótai Korina 7.B

Az I-II. helyezett csapataink továbbjutottak az Országos Floorball Bajnokság Elődöntőjébe.

Az elért helyezésekhez gratulálunk, a felkészítő tanároknak köszönjük és további szép eredményeket kívánunk!

csütörtök, 18 október 2018 16:16

Tisztelt Szülők!

Az EFOP-1.3.5.-2016-00532 számú, "Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével" pályázat keretein belül az iskola alsós, "kis" udvarát szeretnénk megújítani gyermekeik számára.

A pályázat összege csak anyagszükségletekre számolható el, ezért a kivitelezést csak önkéntes munkák keretében tudjuk megvalósítani. A sikeres és eredményes kivitelezés érdekében ezúton tisztelettel kérjük a kedves Szülők segítségét, hogy gyermekeik biztonságos, szép környezetben tudják szabad idejüket eltölteni.

A megvalósítást 3 ütemben tervezzük:

 

1.ütem: 2018. október 26. (péntek)14:00-18:00

A kis udvar tereprendezése (föld és kavics terítése), a felajánlott gumiabroncsok elhelyezése az udvar területén.

Részvételi szándékukat a kiküldött tájékoztatón jelezzék felénk!

Kérjük megfelelő eszközöket (ásó, talicska, lapát, munkavédelmi kesztyű stb...) aki tud, hozzon magával a munka gyorsítása érdekében! a munkához bármikor lehet csatlakozni.

 

2. ütem: 2018.december 7.(péntek) 16:30-tól

Jótékonysági koncert a Mindszenti templomban

Ennek bevételét az udvari játszótér eszközeinek megvásárlására fogjuk fordítani.

 

3. ütem: 2019. márciusa

Fa- és virágültetés, az udvar végleges kialakítása.

 

Tisztelt Szülők!

Gyermekük második otthonának szép és kulturált kialakításához jelenlétükre, részvételükre és támogatásukra feltétlenül számítunk és szeretettel várjuk Önöket ezeken az alkalmakon.

Tisztelettel: a szervezők.

Keresés

Névadónk


A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

<< Március 2019 >> 
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
      2  3
  4  5  6  7  910
11121314151617
2324
25262728293031

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

HETI MENÜ

Jó étvágyat!

Elérhetőségeink

Címünk:

3530 Miskolc, Mádai Lajos utca 2.
(Google-térképen is megtekinthető)
OM azonosítónk: 201516
E-mail:
info[kukac]vorosmartykatolikus.hu
titkarsag[kukac]vorosmartykatolikus.hu
Telefon/fax:
(46) 506 518
(30) 613 72 17
Gazdaságvezető:
gazdasagi[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(46) 504 881
Óvoda:
ovodavorosmarty[kukac]gmail.com
(30) 613 7219
Ebéd lemondása:
radiszilvia[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 72 05

Feladatunk, hogy a mai világban emberi, keresztény és a magyarságból merítő értékeket közvetítsünk diákjaink és szüleik felé. Nem tudjuk helyettesíteni a családi nevelést, viszont biztos táptalajt akarunk adni az élethez.

NEVELÉS

Nevelésünk alappillére a keresztény lelkiség. Hittanóráink, közös imádságaink, liturgiáink is támogatják az egészséges nevelést, nevelőink hívő emberek, akik példát tudnak mutatni a rájuk bízottaknak.

LELKISÉG

Intézményünket a korábbi években sportiskolának tekintették. Városi, megyei, valamint országos szinten is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak ma is diákjaink. Emellett a sport, mint nevelési- és csapatépítő eszköz van jelen.

SPORT

Számos verseny zajlik iskolánkban, falakon belül és kívül is bizonyítják diákjaink felkészültségüket és rátermettségüket a megmérettetésekben házi-, városi-, megyei sőt országos vesenyeken is.

VERSENYEK

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech