Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Miskolc - Megújultunk   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Miskolc - Megújultunk Powered By GSpeech

VorosmartyLogo

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

  • Üdvözöljük megújult honlapunkon!
    Üdvözöljük megújult honlapunkon!
  • Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
    Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
  • ...ügyelünk testi egészségükre,...
    ...ügyelünk testi egészségükre,...
  • gondot viselünk szellemi épségükre...
    gondot viselünk szellemi épségükre...
  • lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
    lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
  • ...hogy emberként léphessenek az életbe.
    ...hogy emberként léphessenek az életbe.
  • Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
    Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
FŐOLDAL
csütörtök, 11 április 2019 07:13

A NÉBIH felhívására tesszük közzé a következőket:

Idézet a NÉBIH weboldaláról

,, Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) jelenleg futó nemzetközi programja, az EU MENU, amelyhez kapcsolódva Magyarországon a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal gyűjt fogyasztási adatokat.

Szeretnénk, ha Ön is részt venne a közel 3000 főre kiterjedő felmérésünkben, ezért kérjük, olvassa el az alábbi tájékoztatót.

https://portal.nebih.gov.hu/-/altalanos-tajekoztato-az-eu-menu-elelmiszerfogyasztasi-felmeresben-valo-reszvetelhez "

A felmérés étkezési szokásokkal kapcsolatos adatokat gyűjt, a résztvevők 3000Ft-os utalványt kapnak.

kedd, 09 április 2019 07:57

csütörtök, 28 március 2019 12:26

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő általános iskolák vonatkozásában a 2019. évben tankötelessé váló gyermekek első osztályba íratásának időpontját - a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei, a Heves Megyei és a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatalok hirdetményeivel összhangban - az EKIF (Egri Főegyházmegyei Közintézmény Fenntartó) az alábbiak szerint tűzte ki:

2019. április 11. (csütörtök) 8:00 és 19:00 óra között

2019. április 12. (péntek) 8:00 és 19:00 óra között.


A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

  • a gyermek személyi okmányainak másolata

(lakcímkártya; TAJ kártya; születési anyakönyvi kivonat)

  • óvodai szakvélemény

(Kormányablak, régi nevén Okmányiroda állítja ki )

  • a felekezet szerinti hittan választáshoz keresztlevél

(ennek hiányában a római katolikus hittant tudjuk biztosítani)

csütörtök, 21 március 2019 15:59

A 2019. április havi ebédjegyet

2019. március 27-én (szerdán)

7:30-tól 14-ig

2019. március 28-án (csütörtökön)

7:30-tól 14-ig
lehet megvásárolni

Ára: 6.860.- Ft
50%-os ár 3.430.- Ft
szerda, 20 március 2019 11:57

A Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Szent Rita Tagóvodájába 2019. április 1-től középfokú végzettséggel rendelkező konyhai dolgozót keresünk határozott időre.

Jelentkezni személyesen munkanapokon Tagóvodánk vezetőjénél lehet önéletrajz leadásával. Erkölcsi bizonyítvány és lelkipásztori ajánlás szükséges!

szerda, 27 március 2019 12:14
Adatok a felajánláshoz
 
Vörösmarty Iskoláért Alapítvány
3530 Miskolc, Mádai u. 2.
 
Magyar Külkereskedelmi Bank Rt.
10300002-25509898-00003285
 
Alapítványi adószám:
18401396-1-05
kedd, 19 március 2019 15:51
hétfő, 18 március 2019 07:51

A Tiszáninneni Református egyházkerület által meghirdetett rajzversenyen iskolánk diákja, Jobbágy Zsuzsanna 5.a osztályos tanuló I. helyezést ért el. 

Az eredményhirdetés és díjkiosztó 2019 március 8-án volt.

Készült képeink hamarosan a Galériában.

csütörtök, 14 március 2019 07:25

A Zrínyi Ilona matematikaverseny eredményhirdetése március 12-én volt Sajószentpéteren.

A következő eredmények születtek

Egyéni versenyben:

Török balázs 3.a - 17. helyezés (felkészítője Petőné Gál Erika)

Bodnár bence 2.a - 14. helyezés (felkészítője Busits-Balogh Emese)

Koczka Szilveszter 2.a - 18. helyezés (felkészítője Busits-Balogh Emese)

Pitti Péter 6.b 6.b - 4. helyezés (felkészítője Takács Margit)

Csapatversenyben:

2. helyezést értek el a másodikosok, név szerint:

  • Bodnár Bence 2.a
  • Hegedűs Milán 2.a
  • Koczka Szilveszter 2.a tanulóink

Felkészítőjük: Busits-Balogh Emese

Szintén 2. helyezettek lettek a hatodikosok:

  • Pitti Péter 6.b
  • Koós Andor 6.a
  • Gyenes Máté 6.a tanulók

Eredményeikhez gratulálunk, további sikeres versenyzést kívánunk!

Takács Margit

 

kedd, 09 április 2019 06:09

Hétindító iskolagyűlésünk elején nagyböjti elmélkedésünket tartottuk meg, melyet az 5.b osztály tanulói tartottak Verebély Erika tanárnő vezetésével és Bernadett nővér zenei kíséretével. Az elmélkedés után igazgató úr szólt néhány szót az előttünk álló hétről, annak feladairól. Kiemelte az elmúlt időszak versenyeit, és gratulált az eredményekhez.

A Szabó Lőrinc Megyei Szavalóversenyen

II. helyezést ért el Handrik Dávid 1.b-s tanulónk.

Felkészítője Szabó Ágnes volt.


A Városi Labdarúgás I. korcsoportban

Városi II. helyezést ért el, és továbbjutott a megyei elődöntőbe:

  • Pipoly Csongor 3.b
  • Schneider Máté 2.b
  • Kőrösi Kende 2.b
  • Kiss Noel 2.b
  • Fazekas Zsombor 2.b
  • Szak Vince 2.b
  • Zibrinyi Ákos 2.b tanulóink csapata.

Rajz eredmények:

A Logiscool Országos Karaktertervező Rajzpályázaton

Különdíjat kapott Simai Violetta 5.a tanulónk.

 

A Petőfi Versillusztrációs Rajzpályázaton

III. helyezett lett Bene Marcell Zsombor 1.a tanulónk.

 

Egyházi Bibliai Rajzpályázaton

I. helyezést ért el Jobbágy Zsuzsanna 5.b tanulónk.

 

A Magyar Vagyok - Határtalanul Nemzetközi Rajzpályázaton

I. helyezést ért el közös munkájával:

  • Simai Violetta 5.a
  • Tomor Nikoletta 5.b
  • Juhász Júlia 5.b
  • Kondi Ádám 5.a tanulók.

Ők ezzel az eredményükkel 1 hetes nemzetközi rajztábort nyertek!

Felkészítő nevelő: Szabóné Puskás Julianna tanárnő.


A Városi Angol Nyelvi Tesztmegoldó Versenyen korosztályok szerint

III. helyezett lett Benczkó Ádám 7.a

IV. helyezett lett Török Gergő 7.a

IV. helyezett lett Szőnyi-Paszternák Borisz 6.b

IV. helyezett Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.b osztályos tanulónk.

Felkészítőik: Novák Éva és Törökné Kovács Zita tanárnők.


 A XXVIII. Országos Evangélikus Hittanversenyen, amit 2019. március 30-án tartottak Budapesten

21 csapat közül X. helyezést ért el:

  • Gábor Kristóf 5.b
  • Kassai Lili 5.b
  • Zelenka Réka 5.a

17 csapat közül X. helyezett lett:

  • Kormos Gábor 6.c
  • Tóth Dániel 6.a csapatával.

16 csapat közül csapattagként XII. helyezést érte el:

  • Lukács Dominika 8.b tanulónk.

Felkészítőjük Sándorné Povazsanyecz Gyöngyi.


Az Országos Sakk Diákolimpián

III. helyezést érte el Kovács Kristóf 3.a osztályos tanulónk.

 

Az Észpörgető Városi Matematika Versenyen

V. helyezett lett Török Balázs 3. a osztályos tanulónk.

Felkészítője Petőné Gál Erika.


 A 2019. március 30-án Debrecenben megtartott V. Debalu Jégkorong Kupán

U12 korosztályban I. helyezést ért el

  • Spisák Nándor 3.b
  • Besenyei Botond 4.b
  • Kojsza Kende 4.b
  • Veres-Fucsku Bence 5.b
  • Dezső Zsolt Zsombor 6.b
  • Zsámbok Zalán 6.b

Select U12 korosztályban V. helyezettek lettek:

  • Bernád Bence 4.b
  • Kovács Benedek 4.b
  • Puskás Zoltán 4.b
  • Szecskó Gergő 4.b
  • Gábor Kristóf 5.b
  • Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.b tanulóink.

Az elért eredményekhez, sikerekhez gratulálunk!

hétfő, 25 március 2019 15:14

Az e heti iskolagyűlés a hétindító nagyböjti elmélkedéssel kezdődött. Ezt követően igazgató úr szólt néhány szót a nap jelentőségéről, hiszen a mai nap (március 25.) a népi hagyományokban is fontos szerepet játszik, amint a neve is mutatja: Gyümölcsoltó Boldogasszony. Arról emlékezik meg az egyház ezen az ünnepen, hogy Mária gyermeket fogant (épp 9 hónappal van karácsony előtt). A népi hagyományok pedig ennek az ünnepnek a nevébe foglalták, amit ezidőtájt már elvégeznek, ami nem más, mint a gyümölcsfák "oltása". Igazgató úr felhívta a figyelmet arra is, hogy a mai napot jelölte ki érsek atya Teremtésvédelmi Napnak az évben.Ez feladatot jelent, hogy szépítsük a környezetünket, tegyünk érte, hogy az a hely, ahol sok időt töltünk szebb, élhetőbb legyen. És persze ezzel is a teremtett világot védjük.

A következőkben az elmúlt időszak versenyeinek eredményeit hallgathattuk meg, amik a következők voltak:

A Kecske Kupa Matematikaverseny területi fordulóján

6. osztályosaink VIII. helyezést értek el kb 30 csapat közül.

A csapat tagjai:

  • Gyenes Máté 6.a
  • Iglói Csongor 6.a
  • Koós Andor 6.a
  • Szabó Levente 6.b
  • Tóth Dániel 6.a

Felkészítőjük: Takács Margit

Kosárlabda Városi döntőben II. helyezést, illetve

kézilabda városi döntőn III. helyezést értek el a 3. korcsoportban:

  • Berkes Hanna
  • Buda Virág
  • Bokros Boglárka
  • Horosz Lili
  • Pintér Lili
  • Orosz Gréta
  • Pásztor Sára
  • Simon Petra
  • Bordás Anna
  • Lalik Petra
  • Ináncsi Vivien
  • Kurucz Kata
  • Kohári Kiara
  • Szászfai Zsófia
  • Deák Gréta
  • Szabó Noémi
  • Svéda Lili
  • Simkó Laura

5.ab és 6.abc osztályos lányok

2019. március 17-én rendezték meg az I. Jégördög Kupát Budapesten a Vasas Jégpalotában.

Műkorcsolyázók eredményei:

Chicks kategóriában:

  • Briczky Zoé 2.b - IV. helyezés

Cubs I. kategóriában:

  • Jurkó Csenge 4.b - II. helyezés
  • Horváth Lili 4.b - III. helyezés

Cubs II. kategóriában:

  • Kohári Mira 2.b - II. helyezés

2019. március 23-án Csehországban, Jihlavában a Nemzetközi Szinronkorcsolya Versenyen

Mini Juvenile kategóriában  - II. helyezettek:

  • Briczky Zoé 2.b
  • Kohári Mira 2.b
  • Hangácsi Csilla 3.b
  • Matyus Krisztina 3.b
  • Porcs Anna Zóra 4.b
  • Porcs Zselyke 1.b

 Juvenile kategóriában - X. helyezett:

  • Pecze Gréta 4.b
  • Horváth Lili 4.b
  • Tarján Abigél 4.b
  • Porcs Anna Zóra 4.b
  • Vas Zara 3.b
  • Besenyei Noémi 3.b
  • Espán Léna 3.b
  • Csilek Adél 3.b
  • Briczky Zoé 2.b

2019. március 23-án Budapesten került megrendezésre a Tüske Jégkorong Kupa.

Itt a II. helyezést érték el:

  • Szak Vince 2.b
  • Kovács Krisztián 2.b
  • Hajdu-Bornemisza László 2.b
  • Bakos Előd 3.b
  • Kazinczy-Nagy Bálint 3.b
  • Sebők Lóránt 3.b
  • Kovács Benedek 4.b
  • Puskás Zoltán 4.b
  • Szecskó Gergő 4.b
  • Kojsza Kende 4.b
  • Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.b

A 2019. március 22-24 időszakban megrendezett Steel Bulls Jégkorong Kupán résztvevő diákjaink a VI. helyezést érték el:

  • Spisák Nándor 3.b
  • Besenyei Botond 4.b
  • Zsámbok Zalán 5.b
  • Gábor Kristóf 5.5
  • Dezső Zsolt Zsombor 6.b

2019.március 24-én Budapesten rendezték meg az V. Kispályás Műkorcsolya Kupát.

A következő eredmények születtek:

  • Elek Hanna 2.b - IV. hely
  • Bukvai Elena 2.b - VI. hely
  • Szili Boglárka 2.b - VII. hely
  • Nagy Lara 2.b - VIII. hely

Gratulálunk az elért eredményekhez!

vasárnap, 24 március 2019 15:12

Kapcsolódó videók

hétfő, 11 március 2019 07:47

Hétindító iskolagyűlésünk nagyböjti elmélkedéssel kezdődött, amivel az 5.b osztály készült Verebélyi Erika tanárnő vezetésével. A reggeli áhitatot Bernadett nővér és az énekkar gazdagította.

Az imádságunk után szokásos eredményhirdetések következtek, hiszen az elmúlt időszakban is neves versenyeken vettek részt tanulóink, ahonnan nem tértek vissza üres kézzel, sok díjjazottat tapsolhattunk meg.

A 2019. március 2-3 között megrendezett Budapest Kupa Szinkronkorcsolya-versenyen

V. helyezést ért el Juvenile-mini kategóriában:

Porcs Zselyke 1.b

Briczky Zoé 2.b

Kohári Mira 2.b

Hangácsi Csilla 3.b

Mátyus Krisztina 3.b

Porcs Anna Zóra 4.b

Medve Gabriella 1.b tanulóink csapata.

II. helyezett lett Juvenile kategóriában:

Briczky Zoé 2.b

Besenyei Noémi 3.b

Csilek Adél 3.b

Espán Léna 3.b

Mátyus Krisztina 3.b

Vass Jázmin Zara 3.b

Jurkó Csenge 4.b

Kiss Emma 4.b

Horváth Lili 4.b

Pecze Gréta 4.b

Porcs Anna Zóra 4.b

Tarján Abigél 4.b tanulóink csapata.

VI. helyezést ért el Basic Novice kategóriában:

Kiss Emma 4.b

Tarján Abigél 4.b

Bolobás Boglárka 8.b osztályos tanulóink csapata.

 

A 2019. március 9-én megrendezett Valentin Kupa Műkorcsolya versenyen

9. helyezést ért el Kohári Mira 2.b tanulónk.

A versenyen 17 induló volt, középmezőny elején végezni is szép eredmény!

 

 A Jászberényben megrendezett Országos Gyorskorcsolya Döntőben

Korosztályuk szerint a fiúk a rövidtávon

Szak Levente 2.b II. helyezett,

Spisák Nándor 3.b II. helyezett,

Besenyei Botond 4.b III. helyezett,

Pipoly Csongor 3.b IV. helyezett lett.

Hosszútávon:

Spisák Nándor 3.b I. helyezett, és

Besenyei Botond 4.b II. helyezett lett.

Váltóban az I. helyezést érte el:

Pipoly Csongor 3.b

Spisák Nándor 3.b

Szak Levente 2.b

Besenyei Botond 4.b tanulóink csapata.

Ügyességi versenyben a következő csapat a III. helyezést harcolta ki:

Spisák Nándor 3.b

Pipoly Csongor 3.b

Szak Levente 2.b

Besenyei Botond 4.b

Besenyei Noémi 3.b

Vass Zara 3.b

Kiss Emma 4.b

Csermák Zoé 4.b.

A lányok a váltóban I. helyezettek lettek:

Besenyei Noémi 3.b

Vass Zara 3.b

Kiss Emma 4.b

Csermák Zoé 4.b

Rövidtávon:

Besenyei Noémi 3.b VI. helyezett,

Vass Zara 3.b IV. helyezett lett.

Hosszútávon:

Besenyei Noémi 3.b IV. helyezést,

Vass Zara3.b pedig V. helyezést ért el.

Gratulálunk a sikeres szerepléshez és díjakhoz!

hétfő, 21 január 2019 17:27

A 2019. január 18-án megrendezett "házi tehetségkutató" vetélkedőn a következő eredmények születtek: 

Vers és próza kategória

1-2. évfolyam:

1.            Török Rita 2.a

2.            Tóth Zsófia 2.c
2.            Lutherán Márton 1.b

3-4. évfolyam:

1.            Kiss Anna 4.a

Tánc kategória

Különdíj:              Palik Ábris 2.a (Kovaranszki Bianka vendégtáncossal)

Ének kategória

Különdíj:             Szikora-Nagy Hanna és Kovács Barbara 2.c

Különdíj:             Miknyóczki Nándor 1.b

Zongora kategória

1.            Kovács Kristóf 3.a és Kovács Ágnes óvodás (testvérpár)
1.            Dudra Fruzsina 1.a és dr. Czók Tímea (édesanya kislányával)

2.            Pecze Gréta és Tarján Abigél 4.b
2.            Sárközi Erik 4.b

Gitár kategória

1.            Kléri András 2.a

Furulya kategória

Különdíj:             Boldogh András 3.a
Különdíj:             Török Balázs 3.a

 

Minden résztvevőnek köszönjük az előadását, a helyezésekhez pedig gratulálunk!

kedd, 25 december 2018 10:52

Az év utolsó tanítási napján rendeztük meg délelőtt és délután karácsonyi műsorunkat az alsó tagozat oszályainak előadásában.

Ezzel a felvétellel kívánunk áldott, békés, boldog karácsonyt minden kedves látogatónknak!

Kapcsolódó videók

Keresés

Névadónk


A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

<< Április 2019 >> 
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
1314
161718192021
22232425262728
2930     

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

HETI MENÜ

Jó étvágyat!

Elérhetőségeink

Címünk:

3530 Miskolc, Mádai Lajos utca 2.
(Google-térképen is megtekinthető)
OM azonosítónk: 201516
E-mail:
info[kukac]vorosmartykatolikus.hu
titkarsag[kukac]vorosmartykatolikus.hu
Telefon/fax:
(46) 506 518
(30) 613 72 17
Gazdaságvezető:
gazdasagi[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(46) 504 881
Óvoda:
ovodavorosmarty[kukac]gmail.com
(30) 613 7219
Ebéd lemondása:
radiszilvia[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 72 05

Feladatunk, hogy a mai világban emberi, keresztény és a magyarságból merítő értékeket közvetítsünk diákjaink és szüleik felé. Nem tudjuk helyettesíteni a családi nevelést, viszont biztos táptalajt akarunk adni az élethez.

NEVELÉS

Nevelésünk alappillére a keresztény lelkiség. Hittanóráink, közös imádságaink, liturgiáink is támogatják az egészséges nevelést, nevelőink hívő emberek, akik példát tudnak mutatni a rájuk bízottaknak.

LELKISÉG

Intézményünket a korábbi években sportiskolának tekintették. Városi, megyei, valamint országos szinten is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak ma is diákjaink. Emellett a sport, mint nevelési- és csapatépítő eszköz van jelen.

SPORT

Számos verseny zajlik iskolánkban, falakon belül és kívül is bizonyítják diákjaink felkészültségüket és rátermettségüket a megmérettetésekben házi-, városi-, megyei sőt országos vesenyeken is.

VERSENYEK

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech