Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Miskolc - Megújultunk   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Miskolc - Megújultunk Powered By GSpeech

VorosmartyLogo

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

  • Üdvözöljük megújult honlapunkon!
    Üdvözöljük megújult honlapunkon!
  • Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
    Gyermekeket nevelünk-oktatunk...
  • ...ügyelünk testi egészségükre,...
    ...ügyelünk testi egészségükre,...
  • gondot viselünk szellemi épségükre...
    gondot viselünk szellemi épségükre...
  • lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
    lelki fejlődésüket figyelemmel kisérjük...
  • ...hogy emberként léphessenek az életbe.
    ...hogy emberként léphessenek az életbe.
  • Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
    Ezek vagyunk, ez a mi iskolánk!
esemény - Vörösmarty Miskolc - Megújultunk
esemény

esemény (11)

kedd, 09 április 2019 06:09

2019. április 8-ai iskolagyűlés

Írta:

Hétindító iskolagyűlésünk elején nagyböjti elmélkedésünket tartottuk meg, melyet az 5.b osztály tanulói tartottak Verebély Erika tanárnő vezetésével és Bernadett nővér zenei kíséretével. Az elmélkedés után igazgató úr szólt néhány szót az előttünk álló hétről, annak feladairól. Kiemelte az elmúlt időszak versenyeit, és gratulált az eredményekhez.

A Szabó Lőrinc Megyei Szavalóversenyen

II. helyezést ért el Handrik Dávid 1.b-s tanulónk.

Felkészítője Szabó Ágnes volt.


A Városi Labdarúgás I. korcsoportban

Városi II. helyezést ért el, és továbbjutott a megyei elődöntőbe:

  • Pipoly Csongor 3.b
  • Schneider Máté 2.b
  • Kőrösi Kende 2.b
  • Kiss Noel 2.b
  • Fazekas Zsombor 2.b
  • Szak Vince 2.b
  • Zibrinyi Ákos 2.b tanulóink csapata.

Rajz eredmények:

A Logiscool Országos Karaktertervező Rajzpályázaton

Különdíjat kapott Simai Violetta 5.a tanulónk.

 

A Petőfi Versillusztrációs Rajzpályázaton

III. helyezett lett Bene Marcell Zsombor 1.a tanulónk.

 

Egyházi Bibliai Rajzpályázaton

I. helyezést ért el Jobbágy Zsuzsanna 5.b tanulónk.

 

A Magyar Vagyok - Határtalanul Nemzetközi Rajzpályázaton

I. helyezést ért el közös munkájával:

  • Simai Violetta 5.a
  • Tomor Nikoletta 5.b
  • Juhász Júlia 5.b
  • Kondi Ádám 5.a tanulók.

Ők ezzel az eredményükkel 1 hetes nemzetközi rajztábort nyertek!

Felkészítő nevelő: Szabóné Puskás Julianna tanárnő.


A Városi Angol Nyelvi Tesztmegoldó Versenyen korosztályok szerint

III. helyezett lett Benczkó Ádám 7.a

IV. helyezett lett Török Gergő 7.a

IV. helyezett lett Szőnyi-Paszternák Borisz 6.b

IV. helyezett Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.b osztályos tanulónk.

Felkészítőik: Novák Éva és Törökné Kovács Zita tanárnők.


 A XXVIII. Országos Evangélikus Hittanversenyen, amit 2019. március 30-án tartottak Budapesten

21 csapat közül X. helyezést ért el:

  • Gábor Kristóf 5.b
  • Kassai Lili 5.b
  • Zelenka Réka 5.a

17 csapat közül X. helyezett lett:

  • Kormos Gábor 6.c
  • Tóth Dániel 6.a csapatával.

16 csapat közül csapattagként XII. helyezést érte el:

  • Lukács Dominika 8.b tanulónk.

Felkészítőjük Sándorné Povazsanyecz Gyöngyi.


Az Országos Sakk Diákolimpián

III. helyezést érte el Kovács Kristóf 3.a osztályos tanulónk.

 

Az Észpörgető Városi Matematika Versenyen

V. helyezett lett Török Balázs 3. a osztályos tanulónk.

Felkészítője Petőné Gál Erika.


 A 2019. március 30-án Debrecenben megtartott V. Debalu Jégkorong Kupán

U12 korosztályban I. helyezést ért el

  • Spisák Nándor 3.b
  • Besenyei Botond 4.b
  • Kojsza Kende 4.b
  • Veres-Fucsku Bence 5.b
  • Dezső Zsolt Zsombor 6.b
  • Zsámbok Zalán 6.b

Select U12 korosztályban V. helyezettek lettek:

  • Bernád Bence 4.b
  • Kovács Benedek 4.b
  • Puskás Zoltán 4.b
  • Szecskó Gergő 4.b
  • Gábor Kristóf 5.b
  • Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.b tanulóink.

Az elért eredményekhez, sikerekhez gratulálunk!

hétfő, 25 március 2019 15:14

2019. március 25-i iskolagyűlés

Írta:

Az e heti iskolagyűlés a hétindító nagyböjti elmélkedéssel kezdődött. Ezt követően igazgató úr szólt néhány szót a nap jelentőségéről, hiszen a mai nap (március 25.) a népi hagyományokban is fontos szerepet játszik, amint a neve is mutatja: Gyümölcsoltó Boldogasszony. Arról emlékezik meg az egyház ezen az ünnepen, hogy Mária gyermeket fogant (épp 9 hónappal van karácsony előtt). A népi hagyományok pedig ennek az ünnepnek a nevébe foglalták, amit ezidőtájt már elvégeznek, ami nem más, mint a gyümölcsfák "oltása". Igazgató úr felhívta a figyelmet arra is, hogy a mai napot jelölte ki érsek atya Teremtésvédelmi Napnak az évben.Ez feladatot jelent, hogy szépítsük a környezetünket, tegyünk érte, hogy az a hely, ahol sok időt töltünk szebb, élhetőbb legyen. És persze ezzel is a teremtett világot védjük.

A következőkben az elmúlt időszak versenyeinek eredményeit hallgathattuk meg, amik a következők voltak:

A Kecske Kupa Matematikaverseny területi fordulóján

6. osztályosaink VIII. helyezést értek el kb 30 csapat közül.

A csapat tagjai:

  • Gyenes Máté 6.a
  • Iglói Csongor 6.a
  • Koós Andor 6.a
  • Szabó Levente 6.b
  • Tóth Dániel 6.a

Felkészítőjük: Takács Margit

Kosárlabda Városi döntőben II. helyezést, illetve

kézilabda városi döntőn III. helyezést értek el a 3. korcsoportban:

  • Berkes Hanna
  • Buda Virág
  • Bokros Boglárka
  • Horosz Lili
  • Pintér Lili
  • Orosz Gréta
  • Pásztor Sára
  • Simon Petra
  • Bordás Anna
  • Lalik Petra
  • Ináncsi Vivien
  • Kurucz Kata
  • Kohári Kiara
  • Szászfai Zsófia
  • Deák Gréta
  • Szabó Noémi
  • Svéda Lili
  • Simkó Laura

5.ab és 6.abc osztályos lányok

2019. március 17-én rendezték meg az I. Jégördög Kupát Budapesten a Vasas Jégpalotában.

Műkorcsolyázók eredményei:

Chicks kategóriában:

  • Briczky Zoé 2.b - IV. helyezés

Cubs I. kategóriában:

  • Jurkó Csenge 4.b - II. helyezés
  • Horváth Lili 4.b - III. helyezés

Cubs II. kategóriában:

  • Kohári Mira 2.b - II. helyezés

2019. március 23-án Csehországban, Jihlavában a Nemzetközi Szinronkorcsolya Versenyen

Mini Juvenile kategóriában  - II. helyezettek:

  • Briczky Zoé 2.b
  • Kohári Mira 2.b
  • Hangácsi Csilla 3.b
  • Matyus Krisztina 3.b
  • Porcs Anna Zóra 4.b
  • Porcs Zselyke 1.b

 Juvenile kategóriában - X. helyezett:

  • Pecze Gréta 4.b
  • Horváth Lili 4.b
  • Tarján Abigél 4.b
  • Porcs Anna Zóra 4.b
  • Vas Zara 3.b
  • Besenyei Noémi 3.b
  • Espán Léna 3.b
  • Csilek Adél 3.b
  • Briczky Zoé 2.b

2019. március 23-án Budapesten került megrendezésre a Tüske Jégkorong Kupa.

Itt a II. helyezést érték el:

  • Szak Vince 2.b
  • Kovács Krisztián 2.b
  • Hajdu-Bornemisza László 2.b
  • Bakos Előd 3.b
  • Kazinczy-Nagy Bálint 3.b
  • Sebők Lóránt 3.b
  • Kovács Benedek 4.b
  • Puskás Zoltán 4.b
  • Szecskó Gergő 4.b
  • Kojsza Kende 4.b
  • Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.b

A 2019. március 22-24 időszakban megrendezett Steel Bulls Jégkorong Kupán résztvevő diákjaink a VI. helyezést érték el:

  • Spisák Nándor 3.b
  • Besenyei Botond 4.b
  • Zsámbok Zalán 5.b
  • Gábor Kristóf 5.5
  • Dezső Zsolt Zsombor 6.b

2019.március 24-én Budapesten rendezték meg az V. Kispályás Műkorcsolya Kupát.

A következő eredmények születtek:

  • Elek Hanna 2.b - IV. hely
  • Bukvai Elena 2.b - VI. hely
  • Szili Boglárka 2.b - VII. hely
  • Nagy Lara 2.b - VIII. hely

Gratulálunk az elért eredményekhez!

hétfő, 11 március 2019 07:47

2019. március 11-i iskolagyűlés

Írta:

Hétindító iskolagyűlésünk nagyböjti elmélkedéssel kezdődött, amivel az 5.b osztály készült Verebélyi Erika tanárnő vezetésével. A reggeli áhitatot Bernadett nővér és az énekkar gazdagította.

Az imádságunk után szokásos eredményhirdetések következtek, hiszen az elmúlt időszakban is neves versenyeken vettek részt tanulóink, ahonnan nem tértek vissza üres kézzel, sok díjjazottat tapsolhattunk meg.

A 2019. március 2-3 között megrendezett Budapest Kupa Szinkronkorcsolya-versenyen

V. helyezést ért el Juvenile-mini kategóriában:

Porcs Zselyke 1.b

Briczky Zoé 2.b

Kohári Mira 2.b

Hangácsi Csilla 3.b

Mátyus Krisztina 3.b

Porcs Anna Zóra 4.b

Medve Gabriella 1.b tanulóink csapata.

II. helyezett lett Juvenile kategóriában:

Briczky Zoé 2.b

Besenyei Noémi 3.b

Csilek Adél 3.b

Espán Léna 3.b

Mátyus Krisztina 3.b

Vass Jázmin Zara 3.b

Jurkó Csenge 4.b

Kiss Emma 4.b

Horváth Lili 4.b

Pecze Gréta 4.b

Porcs Anna Zóra 4.b

Tarján Abigél 4.b tanulóink csapata.

VI. helyezést ért el Basic Novice kategóriában:

Kiss Emma 4.b

Tarján Abigél 4.b

Bolobás Boglárka 8.b osztályos tanulóink csapata.

 

A 2019. március 9-én megrendezett Valentin Kupa Műkorcsolya versenyen

9. helyezést ért el Kohári Mira 2.b tanulónk.

A versenyen 17 induló volt, középmezőny elején végezni is szép eredmény!

 

 A Jászberényben megrendezett Országos Gyorskorcsolya Döntőben

Korosztályuk szerint a fiúk a rövidtávon

Szak Levente 2.b II. helyezett,

Spisák Nándor 3.b II. helyezett,

Besenyei Botond 4.b III. helyezett,

Pipoly Csongor 3.b IV. helyezett lett.

Hosszútávon:

Spisák Nándor 3.b I. helyezett, és

Besenyei Botond 4.b II. helyezett lett.

Váltóban az I. helyezést érte el:

Pipoly Csongor 3.b

Spisák Nándor 3.b

Szak Levente 2.b

Besenyei Botond 4.b tanulóink csapata.

Ügyességi versenyben a következő csapat a III. helyezést harcolta ki:

Spisák Nándor 3.b

Pipoly Csongor 3.b

Szak Levente 2.b

Besenyei Botond 4.b

Besenyei Noémi 3.b

Vass Zara 3.b

Kiss Emma 4.b

Csermák Zoé 4.b.

A lányok a váltóban I. helyezettek lettek:

Besenyei Noémi 3.b

Vass Zara 3.b

Kiss Emma 4.b

Csermák Zoé 4.b

Rövidtávon:

Besenyei Noémi 3.b VI. helyezett,

Vass Zara 3.b IV. helyezett lett.

Hosszútávon:

Besenyei Noémi 3.b IV. helyezést,

Vass Zara3.b pedig V. helyezést ért el.

Gratulálunk a sikeres szerepléshez és díjakhoz!

hétfő, 21 január 2019 17:27

Ki-Mit-Tud? vetélkedőnk

Írta:

A 2019. január 18-án megrendezett "házi tehetségkutató" vetélkedőn a következő eredmények születtek: 

Vers és próza kategória

1-2. évfolyam:

1.            Török Rita 2.a

2.            Tóth Zsófia 2.c
2.            Lutherán Márton 1.b

3-4. évfolyam:

1.            Kiss Anna 4.a

Tánc kategória

Különdíj:              Palik Ábris 2.a (Kovaranszki Bianka vendégtáncossal)

Ének kategória

Különdíj:             Szikora-Nagy Hanna és Kovács Barbara 2.c

Különdíj:             Miknyóczki Nándor 1.b

Zongora kategória

1.            Kovács Kristóf 3.a és Kovács Ágnes óvodás (testvérpár)
1.            Dudra Fruzsina 1.a és dr. Czók Tímea (édesanya kislányával)

2.            Pecze Gréta és Tarján Abigél 4.b
2.            Sárközi Erik 4.b

Gitár kategória

1.            Kléri András 2.a

Furulya kategória

Különdíj:             Boldogh András 3.a
Különdíj:             Török Balázs 3.a

 

Minden résztvevőnek köszönjük az előadását, a helyezésekhez pedig gratulálunk!

kedd, 25 december 2018 10:52

2018. karácsonyi műsor

Írta:

Az év utolsó tanítási napján rendeztük meg délelőtt és délután karácsonyi műsorunkat az alsó tagozat oszályainak előadásában.

Ezzel a felvétellel kívánunk áldott, békés, boldog karácsonyt minden kedves látogatónknak!

vasárnap, 16 december 2018 20:05

Részvételünk a Karácsony kupán

Írta:

A Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda december 15-én rendezte meg a „Karácsony kupa” labdarúgó mérkőzést, melyen a város egyházi iskolái vettek részt. Intézményünk II. korcsoportos fiúi 3. helyezést értek el! Gratulálunk nekik!

A csapat tagjai:

  1. Bakos Előd
  2. Horváth Zénó
  3. Pipoly Csongor
  4. Besenyi Botond
  5. Puskás Zoltán
  6. Tarcali Bendegúz
kedd, 11 december 2018 10:40

2018. december 10.

Írta:

A reggeli iskolagyűlésünk adventi gyertyagyújtással kezdődött, ahol rövid műsorral felkészült tanulók és az iskola énekkara tette meghittebbé karácsonyi várakozásunk második hetének kezdetét. 

2018. november 30-án a Miskolci Egyetem Általános Informatikai Tanszéke által rendezett Vadász Dénes informatikai versenyen iskolánk „Power Pointers” csapata I. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Gyenes Máté, Mágocs-Bahur Szente és Koós Andor 6.a osztályos tanulók.
Felkészítő: Koós Gergely


 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület által rendezett pontversenyben - kategóriájában sportversenyeken és szerepléseken szerzett pontok szerint - a harmadik helyezést érte el iskolánk. 20000 Ft eredményességi támogatást is kaptunk a harmadik hely kapcsán, amit sportfelszerelésre fogunk fordítani.


2018. december 07-i házi sakkverseny eredményei

Lányok: ovitól-ötödik osztályig
1.hely Papp Kinga 5.a 
2.hely Török Rita 2.a 
3.hely Kovács Ágnes óvoda 
4.hely Vincze Kinga 1.a 
5.hely Vígh Lotti 1.a 
6.hely Ádám Dorina 2.a 
7.hely Paál Zsófia 1.a 
8.hely Molnár Mária Tünde 1.a 

Fiúk: ovitól-második osztályig
1.hely Bodnár Bence 2.a 
2.hely Török Vilmos óvoda 
3.hely Kiss Ádám 2.a 
4.hely Szakács Áron 2.a 
5.hely Mezey Milán 2.a 
6.hely Gergely Benjámin 1.b 
7.hely Mészáros Patrik 1.a 
8.hely Lászlófalvi Bence 2.a 

Fiúk: harmadik-negyedik osztály
1.hely Kovács Kristóf 3.a 
2.hely Török balázs 3.a 
3.hely Vig András 3.a 
4.hely Kovács Máté 3.a 
5.hely Mezey Bálint 3.a 
6.hely Lovas Péter Milán 4.a 
7.hely Nádas Hunor Péter 4.a 
8.hely Boldogh András 3.a 
9.hely Hancsák Zalán 4.a 
10.hely Vígh Zalán 3.a 

 

Minden résztvevőnek és eredményt elérőnek gratulálunk!

szerda, 21 november 2018 09:18

Versenyeredmény - 2018.11.19.

Írta:

Az Andrássy Gyula Gépipari Szakgimnázium és Szakközépiskola szervezésében megrendezett Fizika Kísérlet Versenyen iskolánk tanulói I. helyezést értek el. Iskolánkat képviselte: Antal Koppány, Bukszár Ádám és Fábián Ákos.

Felkészítő: Jakab Sándor 


A Dürer matematikaverseny miskolci fordulóján az Ütősök csapata (Bajzát Anna, Pecze Viktor és Pitti Péter) képviselte iskolánkat. Nagyon szoros verseny után a 34 csapatból a 8. helyezést érték el. Ezzel párhuzamosan további 5 helyszínen rendezték meg a verseny helyi fordulóját. A miskolci csapatok erősségét jelzi, hogy a helyi fordulók összesített eredményei alapján csapatunk továbbjutott az országos döntőbe.

Felkészítő: Takács Margit és Espán Edina


A Kazincbarcikán megrendezett Megyei Floorball Versenyen iskolánkból a következő eredmények születtek:
I. helyezést ért el
I. korcsoportos fiú A csapat
melynek tagjai:
Fazekas Zsombor 2.B
Kőrösi Kende 2.B
Kovács Krisztián 2.B
Pipoly Csongor 3.B
Schneider Máté 2.B
Szak Levente Vince 2.B

II. helyezett lett az
I. korcsoportos fiú B csapat
Tagjai:
Szak Levente Vince
Petrovics Zente
Petrovics Zalán
Iglói Csanád
Lipták Miklós
Csileki János
Zibrinyi Ákos

II. helyezést ért el az
I. korcsoportos lány csapat
név szerint:
Besenyei Noémi
Briczky Zoé
Elek Hanna
Kohári Mira
Nagy Lara
Újhelyi Boglárka
Zabos Panni

I. helyezést hozott el a
II. korcsoportban induló fiú A csapat
akik:
Besenyei Botond 4.B
Szecskó Gergő 4.B
Kojsza Kende 4.B
Zsámbok Zalán 5.B
Szőnyi-Paszternák Mirkó 5.B
Kovács Benedek 4.B

II. helyezett lett a
II. korcsoportos fiú B csapat
név szerint:
Kolozsvári Milán 4.B
Spisák Nándor 3.B
Kazinczy Bálint 3.B
Sebők Lóránt 3.B
Bakos Előd 3.B
Bernáth Bence 4.B

II. helyezést ért el a
II. korcsoportos lány csapat:
Csermák Zoé Hanna
Kiss Emma Róza
Miskolci Emma Zóra
Papp Fédra
Pecze Gréta
Tarján Abigél

I. helyezett lett a
III. korcsoportos fiú A csapatunk:
Dezső Zsolt Zsombor 6.B
Kovács Bendegúz 6.B
Márton Roland 6.B
Mura Milán 6.B
Pitti Péter 6.B
Szatmári Péter 6.B

III. helyezést ért el a
III. korcsoportos fiú B csapat:
Kiss Patrik Noel 6.B
Krausz Márton 6.B
Mihalkó Sándor 6.B
Nagy Dávid 6.B
Pecze Viktor 6.B
Szabó Levente 6.B

I. helyezett lett a
III. korcsoportos lány csapatunk:
Lalik Petra 6.B
Svéda Lili 6.B
Török Adél 6.B
Batári Cintia 6.B
Berkes Hanna 6.A
Buda Virág 6.A
Kohári Kiara 6.A

III. helyezést ért el a
IV. korcsoportos lány csapat:
Bolobás Boglárka 8.B
Kis-Orosz Viktória 8.B
Nádas Anna Amina 8.B
Szabó Gréta 8.B
Nagy Vanda 8.A
Kótai Korina 7.B

Az I-II. helyezett csapataink továbbjutottak az Országos Floorball Bajnokság Elődöntőjébe.

Az elért helyezésekhez gratulálunk, a felkészítő tanároknak köszönjük és további szép eredményeket kívánunk!

hétfő, 12 november 2018 11:23

Versenyeredmények - 2018.11.12.

Írta:

Az Angol Nyelvi Városi Szavalóversenyen

iskolánk tanulója 

Török Adél 6.B-s

II. helyezést ért el.

Felkészítője: Pavlyás Anita

 

A Dr. Gárdus János Városi Angol Nyelvi versenyen

Török Gergő 7.A-s tanulónk

X. helyezést,

Benczkó Ádám 7.A-s tanulónk

21. helyezést ért el.

Felkészítőjük: Novák Éva

 

A Budapesten megrendezett Kispályás Műkorcsolya Bajnokságon 

helyezést  elért tanulóink korosztályaik szerint:

I. Porcs Emma Zselyke 1.B

II. Kohári Mira 2.B

II. Mátyus Krisztina 3.B

Az elért eredményekhez gratulálunk!

 

 

 

Keresés

Névadónk


A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

<< Április 2019 >> 
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
1314
161718192021
22232425262728
2930     

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

HETI MENÜ

Jó étvágyat!

Elérhetőségeink

Címünk:

3530 Miskolc, Mádai Lajos utca 2.
(Google-térképen is megtekinthető)
OM azonosítónk: 201516
E-mail:
info[kukac]vorosmartykatolikus.hu
titkarsag[kukac]vorosmartykatolikus.hu
Telefon/fax:
(46) 506 518
(30) 613 72 17
Gazdaságvezető:
gazdasagi[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(46) 504 881
Óvoda:
ovodavorosmarty[kukac]gmail.com
(30) 613 7219
Ebéd lemondása:
radiszilvia[kukac]vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 72 05

Feladatunk, hogy a mai világban emberi, keresztény és a magyarságból merítő értékeket közvetítsünk diákjaink és szüleik felé. Nem tudjuk helyettesíteni a családi nevelést, viszont biztos táptalajt akarunk adni az élethez.

NEVELÉS

Nevelésünk alappillére a keresztény lelkiség. Hittanóráink, közös imádságaink, liturgiáink is támogatják az egészséges nevelést, nevelőink hívő emberek, akik példát tudnak mutatni a rájuk bízottaknak.

LELKISÉG

Intézményünket a korábbi években sportiskolának tekintették. Városi, megyei, valamint országos szinten is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak ma is diákjaink. Emellett a sport, mint nevelési- és csapatépítő eszköz van jelen.

SPORT

Számos verseny zajlik iskolánkban, falakon belül és kívül is bizonyítják diákjaink felkészültségüket és rátermettségüket a megmérettetésekben házi-, városi-, megyei sőt országos vesenyeken is.

VERSENYEK

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech